“شرکت‌” بر مسئولیت و پاسخ‌گویی به عنوان پایه و اساس رفتار یک سازمان در اجتماع تاکید دارد و ناظر بر چگونگی کسب‌وکار مسئولانه همراه با تولید ثروت است :
بنگاه ‏های اقتصادی در قبال کلیه ذی‌نفعان مسئول هستند و ذی‌نفعان مشتری، کارمند، خود سازمان، مصرف‌کنندگان، محیط زیست، جامعه محلی، همسایه‏ ها، دانشگاه و اقتصاد آن ملت را شامل می‌شود. بنابراین یک رابطه برنده‌-‌‌ برنده و خلق ارزش مشترک هم برای جامعه و هم برای بنگاه، زیربنای مفهومی موضوع مسئولیت اجتماعی شرکت است.
مسوولیت اجتماعى نه فقط از حیث ضرورت و ماهیت، بلکه از حیث گستردگی دامنه نیز تغییر کرده است؛ در گذشته فعالیت‌های خیرخواهانه شامل کمک به ایتام، در راه‌ماندگان و نیازمندان و در مرحله بعد به معنای ساخت اماکن مذهبی، درمانی و آموزشی بود و بیش از این دامنه‌ای نداشت.
در حالی که مسوولیت اجتماعی با مفهوم جدیدش ورای اینهاست. در حال حاضر علاوه بر کمک به نیازمندان که در ابعاد شخصی انجام می‌شود و ساخت اماکن بهداشتی و آموزشی، اقدامات بنگاه‌ها برای حفظ محیط زیست، اصلاح آسیب‌های اجتماعی و بهبود معضلات جامعه بشری نیز در چارچوب مسوولیت اجتماعی انجام می‌شود. مسوولیت بنگاه‌های اقتصادی در رفع معضلات جامعه بشری گسترده و تقریباً هم‌اندازه مسوولیت دولت‌ها شده است و بنگاه‌ها با تامین هزینه و برنامه‌ریزی برای این موضوعات و حضور در سازمان‌های غیردولتی محلی، ملی و جهانی نقش‌آفرینی می‌کنند. امروز بخش خصوصی در برنامه‌ها، جلسات و همایش‌های مهم بین‌المللی که مسائل جامعه بشری را دنبال می‌کنند، جایگاهی پررنگ‌تر از گذشته پیدا کرده و نقش بخش خصوصی در چاره‌جویی، هزینه کردن و پرداختن به مسائل جامعه بشری بسیار گسترده‌تر شده است.
بیش از 40 سال از مطرح شدن مفهوم مسوولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی (Corporate Social Responsibility) یا CSR در ادبیات مدیریتی و کسب‌وکار جهان می‌گذرد،
تا امروز بنگاه‌های بخش خصوصی ما بر اثر رکود، بی‌ثباتی اقتصاد و تحریم‌ها چالش‌های روزافزون داشته‌اند و نتوانسته‌اند آن‌طور که شایسته است در این بخش ادای وظیفه و ایفای نقش کنند. طبیعی است وقتی بخش خصوصی دچار مسائل و مشکلات اساسی است ابتدا باید به خودش برسد تا بتواند سر پا بماند و بعد به جامعه توجه کند.

مسئولیت های اجتماعی آدران :
- عضو هیئت موسس و موسسه خیریه همیاری مبتلایان به سرطان مهیار
- عضو هیئت مدیره انجمن زنان کارآفرین
- عضو هیئت مدیره شبکه ملی سمن ها
- عضو فعال و حافظ محیط زیست

مسئولیت ، زاده ی توانایی نیست ، زاده ی آگاهی است و زاده انسان بودن