photo_2018-04-17_16-13-41
گزارش تصویری مراسم دید و بازدید نوروزی سازمان در سال 1397
فروردین 28, 1397
if-50-of-ceos-were-women-678x381
اگر نیمی از شرکت‌های دنیا توسط زنان اداره شوند…
تیر 30, 1397

چند بانک آلمانی در مبادله مالی با ایران می‌مانند

photo_2018-05-26_10-50-28

شش بانک از مجموعه فولکس بانک‌های آلمان می‌خواهند با وجود خطر تحریم‌، تامین اعتبار شرکت‌های صادرکننده به ایران را ادامه دهند.

پاتریشیا ملفی، مدیر مرکز بین‌المللی صلاحیت (KompetenzCenter International) این مجموعه مالی از تصمیم برای ادامه تراکنش‌ مالی با “فولکس بانک‌‌”‌های وورتمبرگ، فورتسهایم، هایلبرون، کنستانس، شوارتزوالد- دونا نکار، در چارچوب تامین اعتبار و واریزهای شرکت‌های صادرکننده به ایران خبر داده است.

پیش‌تر روزنامه اقتصادی هندلزبلات نیز از تصمیم این مرکز برای تداوم همکاری با شرکت‌های صادرکننده به ایران گزارش داده بود.

“مرکز بین‌المللی صلاحیت” می‌گوید تراکنش‌های این بانک‌ها برای “کشورهای دشوار” تنظیم شده‌اند.

مرکز یاد شده، نهادی است که صلاحیت بانک‌ها در تراکنش‌های مالی و اعتباری را بررسی و تایید می‌کند.این تصمیم در حالی اعلام می‌شود که بانک‌های بزرگ و بین‌المللی از ترس مجازات‌های سنگین آمریکا، از هر همکاری و تراکنش با جمهوری اسلامی خودداری می‌کنند. خانم ملفی گفته است چنانچه شرکت‌ها و بانک‌ها با استانداردهای اتحادیه اروپا و آمریکا فعالیت کنند، اتفاقی نخواهد افتاد.

بانک تعاونی مرکزی آلمان (Deutsche Zentral-Genossenschaftsbank) جمعه ۱۸ مه اعلام کرد که تراکنش‌های پرداخت خارجی با ایران را از اول ژوئیه معلق می‌کند.

خانم ملفی می‌گوید ما اینک باید منتظر بمانیم و ببینیم تحریم‌های جدید چه خواهند بود: «چه بانک‌هایی، شرکت‌هایی، اشخاصی یا حوزه‌هایی در چارچوب این تحریم‌ها می‌گنجند.»

دیدگاه ها بسته شده است