if-50-of-ceos-were-women-678x381
اگر نیمی از شرکت‌های دنیا توسط زنان اداره شوند…
تیر 30, 1397
سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران سمینار «تحلیل و بررسی شرایط اقتصادی ایران در سال 1397
آبان 7, 1397

الکامپ 24 رسما افتتاح شد.

photo_2018-07-28_17-02-38

مراسم افتتاحیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی الکامپ هم اکنون در سالن خلیج فارس در حال برگزاری است
پس از اولین سخنرانی توسط اثنی عشری، رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، آذری جهرمی به سخنرانی پرداخت.
بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ با حضور وزرای ارتباطات ایران و آذربایجان، افتتاح شد.

به گزارش ستاد خبری الکامپ 24، صبح امروز محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همراه با وزیر ارتباطات و حمل و نقل جمهوری آذربایجان، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاونان وزیر فاوا و رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، الکامپ را رسما افتتاح کردند.
لایحه صیانت و حفاظت از داده‌های شخصی رونمایی شد

در نشست رونمایی این لایحه محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات با یادآوری اینکه ‏تاکنون قانون مدونی درباره نحوه صیانت از اطلاعات و حریم خصوصی مردم در فضای مجازی و سرویس‌های مختلف نداشتیم ادامه داد: «‏کمتر لایحه‌ای داریم که با جمع سپاری تدوین شده باشد. پژوهشگاه قوه قضاییه در تدوین نسخه‌های اولیه همکاری خوبی با وزارت ارتباطات کردند.»

جهرمی با تاکید بر اینکه ‏اعتماد مهمترین زنجیره موفقیت سرویس‌های فضای مجازی و شرط اعتماد، حقوق متقابل، شفاف سازی و رعایت مقررات است، ابراز امیدواری کرد که با تصویب این قانون این شرایط محقق می‌شود. کسانی که از اطلاعات مردم استفاده می‌کنند حتما باید از قبل شفاف سازی کنند.

وزیر ارتباطات ‏با اعلام اینکه پیش‌نویس این لایحه به صورت آنلاین در وبسایتهای وزارت ارتباطات و سازمان فناوری اطلاعات دسترس است، از برنامه تدوین چند لایحه دیگر با همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس و پژوهشگاه قوه قضاییه خبر داد از جمله لایحه حاکمیت الکترونیکی، لایحه مسئولیت پذیری در فضای مجازی، لایحه تراکنش‌های الکترونیکی و لایحه شناسایی الکترونیکی که در دست تدوین هستند.

رمضانعلی سبحانی فر عضو کمیسیون صنایع مجلس‏ درباره مزایای تصویب لایحه صیانت و حفاظت از داده‌های شخصی گفت: «این لایحه علاوه بر حفظ حریم شخصی کاربران، جلوی سو استفاده از اطلاعات مردم را می‌گیرد.»

در ادامه پروانه مافی نماینده مردم تهران و شمیرانات در مجلس، با یادآوری اینکه ‌‏حفاظت از داده‌های شخصی از تقاضاهای همیشگی مردم از ما بوده است اعلام کرد: «کمیسیون مشترکی برای تسریع تصویب این لایحه را ایجاد می‌کنیم.»

رسول سراییان رییس سازمان فناوری اطلاعات نیز ضمن اشاره به روند نظرخواهی از نخبگان و مرکز پژوهش‌های مجلس در تدوین این لایحه درباره زمان احتمالی تصویب آن گفت: «‏از مرکز پژوهش‌های مجلس میخواهیم سررسیدی را برای تصویب این لایحه تعیین کنند. تلاش ما این است که تا پایان شهریور به تصویب مجلس برسد.»

آخرین اخبار فناوری اطلاعات را در کانال پیوست بخوانید.
@peivast

دیدگاه ها بسته شده است